0723341822
 

האם יש לפנות לקייטרינג בעל התמחות ייחודית בטבעונות?

האם יש לפנות לקייטרינג בעל התמחות ייחודית בטבעונות?

לבחירת קייטרינג בעל התמחות ייחודית בצמחונות וטבעונות יש חשיבות רבה. בבחירה זו יש לגעת בכמה נושאים משתנים על פי העדפותיו של מארגן האירוע. בנוסף, יש הבדל גדול בין צמחונות לבין טבעונות, מכיוון שקייטרינג צמחוני מכיל מוצרי חלב, ביצים ואף דגים, ולעומת זאת בקייטרינג טבעוני לא תמצאו מוצרים מן החי, אפילו לא דבש.

קייטרינג צמחוני נקרא לרוב קייטרינג חלבי. צמחונות מובנת בעולמנו כ"אי אכילת בשר". ההיפך או התחליף לבשר הינו החלב, בעיקר מטעמי כשרות. קייטרינג חלבי מציע לרוב מאפים, פסטות, סלטים, לחמים, גבינות וקינוחים חלביים ועם ביצים.
דגים מוגשים גם כן בחלק מחברות הקייטרינג הצמחוניות למרות שדג הוא חיה ויש בו בשר. הסיבות לכך לרוב הן, שמבחינת היהדות ניתן לאכול דגים עם מוצרי חלב, והדג נחשב למאכל פרווה, וגם שרבים הצמחונים חשים פחות אמפתיה לדגים.

קייטרינג טבעוני מציע מאכלים נטולים מוצרים מן החי. יש מגוון רחב של מאכלים טבעוניים, סגנונות רבים וווריאציות שונות לכל סוג של מאכל. על מארגן האירוע לבחור בין מאכלים טבעוניים שבעצם מחליפים מאכלים מוכרים, כמו למשל פיצה טבעונית או המבורגר טבעוני, לבין מאכלים טבעוניים בריאים, מיוחדים או אורגנים, או שיוכל לחבר בין האפשרויות. לכל קייטרינג טבעוני יש את תחומי ההתמחות שלו, או כמה תחומי התמחות ועל פיהם כדאי לחפש את הקייטרינג המתאים.

מכיוון שהצמחונות והטבעונות חולקות בינהן רק את אי אכילת החיות, יש בעייתיות לחבר בין השתיים. אדם טבעוני מטעמי אידיאולוגיה יעדיף ללכת לקייטרינג טבעוני בלבד, אשר נמנע מלרכוש מוצרים מן החי ולהשתמש בהם. אדם צמחוני שירצה אירוע חלבי גם כן לא יסתפק בקייטרינג טבעוני, אלא אם תחליפי החלב והבשר שם יספקו אותו. מה שבטוח לא מומלץ הוא לפנות לקייטרינג רגיל, כלומר קייטרינג בשרי, ולבקש מהם להכין רק מאכלים צמחוניים או טבעוניים, מכיוון שלמרות שהם יכולים להכין מאכלים מצויינים, הם יוכלו בטעות להשתמש במוצרים מן החי, עקב חוסר ההבנה בתחום, הם יבינו פחות בתחליפי הבשר והגבינות והם חברות קייטרינג שמתפרנסות מצריכה ומכירה של בשר ועוף ואנשים שאכפת להם לא ירצו לתמוך בזאת.