0723341822
 

דגים-כן או לא?

דגים-כן או לא?

דגים הינם בעלי חיים שמוגדרים כחסרי חוליות, חיים במים מלוחים או מתוקים ונושמים בעזרת זימים. לדג יש מוח ומערכת עצבים, הוא מסוגל להרגיש, לחשוב ולזכור. כאשר הדג חש בסכנה הוא נס על נפשו ויעשה הכל בשביל להינצל. אם דגים מוצאים מן המים, ששם ורק שם הם מצליחים לנשום כראוי, הם בעצם מתחילים להיחנק ולסבול מחוסר החמצן בגופם, וחווים מוות ארוך מלא בייסורים ובעיקר בפחד.

צמחונות הינה צורת חיים בה בוחר האדם להמנע מאכילת בשר, כלומר להמנע מאכילת חיות.
למרות שמה של צורת חיים זו, היא אינה מכילה רק צמחים, כלומר רק מאכלים מן הצומח, אלא מאפשרת גם מוצרים מן החי כגון: חלב וביצים. האנשים שבוחרים בצורת חיים זו נחלקים לשתי קבוצות עיקריות: האנשים שפועלים מאידיאולוגיה ומחמלה לבעלי החיים והאנשים שפועלים מטעמי בריאות, כגון: כולסטרול גבוה ולחץ דם.

תופעה נפוצה בקרב הצמחונים היא אכילת דגים. רבים הצמחונים, אשר מצהירים על צמחונותם, אך מודיעים כי דגים הם אוכלים. דג הוא חיה לכל דבר, אמנם לא ניתן ללטפו או להסתכל לו בעיניים ולשמוע את קולו כשכואב לו, אך הם עוברים התעללות קשה וסבל רב בכדי להגיע לצלחתנו, וכל אדם אשר חש כי אינו רוצה להשתתף בפגיעה ההמונית בבעלי החיים, צריך להכליל את הדגים גם כן.

בוחרי הצמחונות מתוך סיבות בריאותיות, אשר מאמינים כי דגים הם בריאים, מכילים אומגה 3 ופחות שומן רווי מן העופות והבשר, צריכים לדעת שכמות האומגה 3 בדגים זניחה וכמות הכספית הרעילה בבשרם גבוהה, וכמעט ולא עוברת פיקוח ובדיקה על ידי משרד הבריאות. כך שרמת הרעל בדגים עולה על רמת יתרונותיהם, וניתן להשיג את כל הויטמינים הדרושים לגוף ממקורות צמחיים.

כל בעל חיים, אשר חווה מוות לשם אכילה בצורה תעשייתית, חסרת רגשות ומכאנית יעביר בבשרו ובחלקי גופו את זכרונות הסבל והכאב. על מנת שגופנו יהיה נקי בריא ומאוזן, עלינו להזינו במאכלים נקיים בריאים ומאוזנים, אשר לא השתבשו תאיהם במהלך יומם האחרון כי חשו פחד ובהלה. תנו לגופכם את הטוב ביותר ומינעו מהעולם את הרע ביותר.