0723341822
 

על השימוש בתחליפי מזון בעולם הטבעוני

על השימוש בתחליפי מזון בעולם הטבעוני

06/06/2016

מאת: ניר טייב

תחליפים טבעוניים למנות מן החי היו ועדיין מחוללים מהפכה, אך יש כאלו שעדיין יביעו סלידה מהן. טעמם לא תמיד היה משכנע מספיק, ומי שרצה למשוך באמצעותם את ציבור אוכלי הבשר זכה בעיקר להתנגדות מוחלטת. בשנת 2016 אנו כבר עדים לחברות רבות המייצרות מוצרים כתחליף לאלו מהחי. חברות קייטרינג טבעוני מייצרות מזון איכותי, טעמים שונים, איכויות גבוהות ובעיקר מובילות להעלאת הצריכה בקרב הקהל הישראלי. אז איזה שינוי באמת עבר על מוצרים אלו, ומה צופן העתיד?

לבנות את העולם מחדש

טבעונות נוצרה במטרה לחבר את האדם אל הטבע, ולשנות הרגלי צריכה קיימים. רבים עושים את המעבר מצריכת בשר מרובה, למוצרים המגיעים מהטבע בלבד ולו רק מהפן הבריאותי. במטרה לבנות עתיד יציב, ולאפשר יצירה של אורך חיים בריא, נולדו בישראל מספר חברות שהרימו את הכפפה ליצירת מוצרים ראויים במראה בטעם, וכן גם במחיר.

אז האם באמת הגענו לנחלה בכל מה שקשור למוצרים טבעוניים? חכו רגע לא כל כך מהר. טבעונות בישראל אמנם מתקדמת בצעדי ענק, אך עדיין ישנם כשלים בסיסיים המאטים את העגלה מלדהור קדימה. כדי לבנות עתיד מתחשב ונכון יותר, שידאג לנו לפתרונות מבלי להיות תלויים במקור, חשוב להכיר את כל מה שניתן ליצור מחומרי גלם טבעיים. ירקות, קטניות ופחמימות מובילים לארוחות טובות ומשביעות, הכוללות בתוכן את כל המרכיבים להם הגוף זקוק.

כל גיל והמאכלים שלו

פתרונות טבעוניים ראויים לצריכה בכל גיל, החל מרך שנולד זה עתה ועד לגיל מבוגר. תינוקות ישתמשו בתחליפי חלב עד שיחלו לאכול בעצמם, ולאחר מכן ניתן להכין עבורם תבשילים על בסיס ירקות וקטניות. מתכונים טבעוניים הפזורים ברחבי הרשת, מאפשרים לנו גיחה אל תוך העולם הפשוט שמקורו בטבע. ירקות, קטניות וכן פחמימות על בסיס חיטה, יוכלו לייצר ארוחה משביעה, איכותית שתניב אנרגיה רבה למהלך יום עבודה תקין.

בשאלת הצורך להשתמש בתחליפים ביצירת מזון טבעוני, לא תמיד תמצאו תשובה ברורה. היצמדות למקור אינה תמיד בריאה כי מקורה ממניעים של רצון להוכיח. הטבעונות כוללת מנות איכותיות מאוד, שאינן תלויות במה שמוכר. בישול באמצעות מוצרים המגיעים מהטבע, כולל בתוכו את כל מה שטוב להכניס לגופנו, ובנוסף מאפשר לשמור על הסביבה והחיים עליה.

מנפצים את כל האשליות

נהוג לחשוב, אם כך, כי הטבעונות היא לא יותר מטרנד שיחלוף עם הזמן. מספיק להביט בתמונה הכללית במסעדות, מרכולים ודלפקי מזון מהיר בשביל להבין את ממדי התופעה שהולכת וגדלה. יצירת מאכלים כפי שנהוג לצרוך אותם מהחי אינה נחוצה כלל, בשל העובדה כי ישנם מנות רבות שאפשר לצרוך מהטבע, ואין בכלל צורך בתחליפים. מאכלים טבעוניים עומדים בפני עצמם, ומאפשרים לנו לקבל את כל אבות המזון מבלי להיות תלויים בדבר.

אז בפעם הבאה שיגידו לכם המבורגר, שווארמה, שניצל ונקניקייה, תדעו שיש הרבה מאוד מאכלים אותם ניתן ליצור על טהרת הטבע.