0723341822
 

כיצד ניתן לזהות מוצר טבעוני?

כיצד ניתן לזהות מוצר טבעוני?

06.06.2016

מאת: ניר טייב

העולם בו אנו חיים מציע פתרונות מתחומים שונים, שיענו על דרישות מגוונות. טבעונות היא דרך חיים בה בוחר האדם להתנתק מצריכת מוצרים פוגעניים, לרבות אכילת בעלי חיים ותוצרתם. עם השנים הולך וגדל הרצון לעבור ולצרוך מוצרים על טהרת הטבע, עד כדי שחברות גדולות שחלקן נחשבות למונופול בתחום המזון למשל, לקחו את הטבעונים לתשומת ליבם.

לא תמיד נמצא תווית זיהוי במוצרים טבעוניים, ולכן ישנם מספר דרכים לזהות האם מה שאנו מחזיקים בו אינו מכיל מצרכים המגיעים מהחי. לפניכם כל האמצעים הטובים ביותר לזיהוי מוצרים אלו:

מוצרים המוגדרים פרווה מבחינת כשרות

הגדרת המונח "פרווה" על המוצר אינו הופך אותו לכזה שאינו מכיל בהכרח רכיבים מהחי, אך בהחלט מדובר במה שעושה צעד משמעותי בדרך. סמל פרווה יופיע בדרך כלל מאחורי אריזת המוצר, בצדו השמאלי או הימני התחתון. אמנם יש הרואים בפרווה אמצעי לבדיקת סוג כשרות, והבחנה בין מוצר המכיל חלב לזה שאינו. עם זאת, מדובר בכלי יעיל למציאת פתרון טבעוני.

בדיקת רכיבים בגב המוצר

כלי נוסף בבחינת היכולת להבדיל בין מוצר ידידותי או לא, הוא בדיקה ברשימת הרכיבים שהוא מכיל. מוצר שכזה אינו מכיל רכיבים מהחי ולכן המצאות של ביצה, חלב או ג'לטין העשוי מדגים, אינו מתאים להגדרה הטבעונית אותה אנו מחפשים. עם זאת, רוב המוצרים אינם מיוצרים בסביבה טבעונית, ולכן מידע על חומרים שעלולים להימצא בפס הייצור עלולים להוות פקטור מבחינת כשרותם לטבעונים.

סימול טבעוני המתנוסס במקום בולט במוצר

מוצר טבעוני יהיה כזה אך ורק אם מתקיימים תנאים ספציפיים. המצאות סמל VEGAN באופן בולט בחזית או בגב, פותרת אותנו למעשה מלהתעסק עם רכיבים או סימול "פרווה". הסמל שמתנוסס באופן מובהק על המוצר מהווה הסכמה בין כל הקהלים כי זהו מוצר ידידותי שאינו עושה שימוש ברכיבים המגיעים מהחי.

ביקור ברשתות 100% טבעוניות

דרך נוספת לפגוש מוצרים טבעוניים הוא פשוט לבקר בבית עסק המציע  רכיביו טבעיים בלבד. רשת מזון כגון מסעדה טבעונית, מעניקה לנו את היכולת להיחשף למוצרים ייחודיים שנוצרו במטרה לספק פתרונות ייחודיים למי שהחליט להימנע מלצרוך מנות הפוגעות בסביבה ובחיים עליה. כל המסעדות הללו מסומנות בתג המודבק על דלתן באופן בוהק, וזאת במטרה להבטיח שכל סועד יזכה לקבל את מבוקשו. הזמנת קייטרינג טבעוני הוא דוגמה טובה להשגת פתרון זה.

העולם בו אנו חיים משתנה בקצב מסחרר, וכך גם המודעות שלנו כלפי הסביבה והאחר. בחירה לצרוך מוצרים מתחשבים אינה מקרית, ורבים כבר מבינים שזהו הדבר הנכון לעשות. את הזיהוי של מוצרים ידידותיים ניתן למצוא בסימול "פרווה", ברכיבים על גב המוצר, באמצעות סימול VEGAN ובמקומות המציעים רק אותם. עכשיו אין דבר יותר פשוט מלעבור ולצרוך את המוצרים שעושים חסד רב עם הסביבה בה אנו חיים.